מעקב

מהו מעקב?

מעקב הינו חלק נכבד ומשמעותי בעבודתו של חוקר פרטי. מטרת מעקבים הינה להתחקות אחר התנהלותו של האדם הנעקב, לתעד את פעילותו ולאסוף ראיות והוכחות למעשיו בהתאם למטרת החקירה.

מעקב מקצועי אינו דבר פשוט כלל, ודרושים כישורים גבוהים ומיומנות רבה על מנת לבצעו כהלכה. חייב לשמור על כך שהוא יתבצע באופן חוקי, ללא פגיעה בצנעת הפרט וללא הפרעה כלשהי למהלך חייו של מושא החקירה. במידה ונעשתה על ידי העוקב פעולה שאינה עומדת במסגרת החוק, המעקב כולו ייפסל וההוכחות שנאספו לא יוכלו לשמש כראיות בבית המשפט.

מעקב

סוגי מעקבים

  • מעקבים הינם כלי בו חוקר פרטי עושה שימוש בחקירות שונות ומגוונות:
  • מעקבי אישות.
  • לצורך גילוי הוכחת גניבות ומעילות.
  • לצורך איתור אנשים וכתובות.
  • אחר בני נוער כשעולה חשש לפעילות או קשרים המסכנים אותם.
  • איתור נכסים קיימים וכאלה שהוברחו.
  • אחר עובדים.

כיצד מתבצע מעקב?

עבודתו של בלש פרטי מתחילה עוד לפני תחילת הפעילות, חוקר בגידות יאסוף מידע אודות מושא החקירה, הכוללת את סדר יומו, הרכב בו הוא עושה שימוש, או מתנייד (אוטובוסים, מוניות וכד´), מקום מגוריו, עבודתו, תחביביו ופרטים נוספים, בהתאם למטרת החקירה.

על-מנת לבצע חקירת בגידות בצורה נכונה, ולאסוף ראיות איכותיות וקבילות, נדרשים שני עוקבים, בשני כלי רכב, במטרה לשמור על האיזון הדק בין שני הגורמים המרכזיים הם: לא לאבד את האובייקט מצד אחד ולא להתגלות או לגרום לאובייקט לחשוד במשהו מצד שני.

במהלך הפעילות, יבוצע שימוש במצלמת וידאו, במטרה לספק הוכחות וראיות חותכות. צילומי וידאו חייבים להיות ברורים ואיכותיים, גם כאשר המעקב מתבצע בתנאים שאינם אופטימליים לצילום, כמו צילומים ממרחק רב על מנת לא להתגלות, צילומים בסביבה חשוכה, צילום במקום הומה אנשים או בסיטואציות בהן הימצאות מצלמה הינה מוזרה ומושכת תשומת לב. לצורך כך עוקבים משתמשים בטכניקות מעקב שונות ובציוד צילום מתוחכם, כגון: מצלמות עם זום גדול במיוחד, ציוד לצילום בחושך, מצלמות סמויות למיניהן ועוד. על החוקר להיות מקצועי ומנוסה ביותר על מנת להשיג ולצלם ראיות ברורות ואיכותיות מבלי להתגלות.

כיצד בוחרים משרד חקירות לצורך מעקבים?

ודאו כי משרד חקירות איתו אתם מתקשרים עובד ברישיון משרד המשפטים. יש לדרוש הצגת רישיון משרד חקירות בתוקף. כמו כן, חוקרים המבצעים חייבים להיות אף הם חוקרים בעלי רישיון חוקר פרטי.

לא כל חוקר הוא בהכרח עוקב. עבודת עיקוב הינה מורכבת מאוד. דרושת תחכום, ניסיון, שליטה, וידע בשימוש בציוד טכנולוגי כגון מצלמות סמויות וכו´.

בדקו כי משרד החקירות עמו אתם מתקשרים מתמחה בביצוע חקירות מסוג זה, ושהעוקבים כולם בעלי רישיון חוקר פרטי בר תוקף, ממשרד המשפטים.

וודאו כי החקירה תבוצע ע"י שני חוקרים, בשני כלי רכב שונים. מעקבים המבוצעים באמצעות עוקב אחד סופם להיכשל. במקרה בו העיקוב נכשל והנחקר מגלה או חושד כי עוקבים אחריו, יהיה מאוד קשה לעקוב אחריו שוב. אותו אדם יהיה חשדן מאוד וינקוט משנה זהירות בכל צעדיו ופעולותיו.

אל תוותרו על פגישה מקדימה במשרד החקירות וזאת מכמה טעמים. בהגיעכם פיזית למשרד חקירות תוכלו להתרשם מרצינות ואיכות המשרד. בקשו לראות את רישיון של משרד החקירות, בקשו לראות ציוד המשמש את החוקרים במעקבים, דרשו להיפגש עם מנהל המשרד או עם חוקר בכיר והתרשמו מהמקצועיות, מהאמינות, ומהדיסקרטיות שהוא משדר. במהלך הפגישה החוקר אמור לבקש מכם כמה שיותר פרטים אודות המקרה ואודות האדם אחריו אתם מבקשים לעקוב. הוא צריך להנחות אתכם למסור את האינפורמציה ההכרחית שתעזור להצלחת החקירה.

עם המידע שתמסרו לחוקר וביחד עם המזמין, תבנה תכנית עבודה יעילה, להשגת הראיות הרלוונטיות והחסכונית ביותר עבורכם. חוקר מקצועי והגון, שאינו מעוניין רק בלגבות מכם כמה שיותר כסף, יתשאל אתכם לגבי השעות והימים בהם קיים הסיכוי הגבוה ביותר להשיג את הראיות שאתם צריכים.

חוקר מקצועי יעזור לכם ליצור סיטואציה בה תגדילו את הסיכוי למיקוד המעקב. אם מדובר בחקירת אישות וקיים חשד כי בן/ בת הזוג מנהלים רומן, החוקר יכול להמליץ לכם להודיע כי ביום מסוים, תהיו מחוץ לעיר עד שעות הלילה המאוחרות ובכך להגדיל את הסיכויים שבן/ בת הזוג ייפגשו עם המאהב/ מאהבת באותו היום.

מה קורה בתום החקירה?

אחרי שתושלם החקירה ונאספו הראיות, משרד החקירות יספק לכם דו"ח מפורט, בו מדווח כל מהלך על פי הזמנים המדויקים בהם התרחשו האירועים. דו"ח החקירה מכיל תמונות שצולמו במהלך הפעילות ניתן יהיה לראות את מעשיו של מושא החקירה. כלומר, היכן היה, עם מי נפגש, ובנוסף את צילומי הווידאו שצולמו במהלך היום. במידה ויהיה לכם צורך בכך, אחד החוקרים שביצעו את הפעילות בפועל יגיע לבית המשפט לצורך מסירת עדות.

ייעוץ ראשוני חינם

השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

לקוחות ממליצים

ירון אחרק  מפקד ימ"ר שרון
ירון אחרק מפקד ימ"ר שרון
קרא עוד
בתאריך 3/12/2005, בהיותך חוקר פרטי, ביצעת פעולת סיכול גניבת גנרטור חירום של עיריית רעננה שערכו כ – 1,000,000 ₪. ביצעת תיעוד מלא של גניבת הגנרטור אשר היא ראייה מרשיעה בבית משפט. בפעולה זו גם נעצרו 3 חשודים בפרשה ונתפסו 5 גנרטורים לחירום השייכים אספקת המים של מקורות. אנו מודים ומוקירים לך על שיתוף הפעולה עם ימ"ר שרון ועל דבקותך במטרה שהניבה תוצאות מרשימות, מנעה נזק חמור באספקת מים לתושבי העיר וחיסכון אדיר בחידוש המערכת בכלל.
יעל טייכר
יעל טייכר
קרא עוד
תודה תודה תודה ! שייקה תודה . תודה שהוכחת שאני לא הוזה, ובעלי באמת בוגד בי... בזכותך יצאתי בזמן ממערכת יחסים לא בריאה ומצאתי אהבה אמיתית!
אריה דב דובינסקי
אריה דב דובינסקי
קרא עוד
שי מדר חוקר מקצועי ביותר במיוחד בתחום גילוי האזנות סתר ברכב או בנייד. אדם ישר ואמין אני ממליץ עליו בחום. בברכה אריה.
יוסי שקדי
יוסי שקדי
קרא עוד
משרד חקירות מעולה, חוקר פרטי מקצועי ומיומן, חוקר פרטי במחיר הוגן. מומלץ!
studio morin
studio morin
קרא עוד
החלטה קשה לבחור משרד חקירות שבאמת יעשה את העבודה ולא יקח ממך מלא כסף בלי לספק את הסחורה, הגעתי למשרד "ידע חקירות" דרך המלצה, קיבלתי מהם ייעוץ חינם והכוונה, חסכו לי מלא כסף בכך שחלק מהדברים שהייתי צריכה להשיג פשוט הראו לי את הדרך לעשות זאת מבלי לחייב אותי, משרד סופר אמין ומקצועי , עשו עבודה מעולה, פשוט אלופים, מומלץ בחום
דנה דהן
דנה דהן
קרא עוד
המלצה חמה - ידע חקירות עשו לי את החיים כל כך קלים לאחר חקירה מדהימה , יסודית ומקצועית ! תודה רבה !
Guy Michael
Guy Michael
קרא עוד
משרד חקירות מצוין - חוקרים פרטיים ברמה אחרת , ממליץ !
Briggs Gilmore
Briggs Gilmore
קרא עוד
ידע חקירות פתרו לי את הבעיה בקלות רבה יחד עם סבלנות ומקצועיות !
התקשרות דיסקרטית
Call Now Button