מעקבים

מהו מעקב

מעקבים הינם חלק נכבד ומשמעותי בעבודתו של חוקר פרטי. מטרת מעקבים הינה להתחקות אחר התנהלותו של האדם אחריו מתבצע מעקב, לתעד את פעילותו ולאסוף ראיות והוכחות למעשיו בהתאם למטרת החקירה.

מעקב מקצועי אינו דבר פשוט כלל, ודרושים כישורים גבוהים ומיומנות רבה על מנת לבצעו כהלכה. במהלך מעקב הכרחי לשמור על כך שהמעקב יתבצע באופן חוקי, ללא פגיעה בצנעת הפרט וללא הפרעה כלשהי למהלך חייו של מושא המעקב. במידה ונעשתה על ידי העוקב פעולה שאינה עומדת במסגרת החוק, המעקב כולו ייפסל וההוכחות שנאספו לא יוכלו לשמש כראיות בבית המשפט.

סוגי מעקבים

מעקבים הינם כלי בו חוקר פרטי עושה שימוש בחקירות שונות ומגוונות:

כיצד מתבצע מעקב

עבודתו של בלש פרטי מתחילה עוד לפני תחילת המעקב עצמו. חוקר פרטי אוסף מידע אודות מושא המעקב הכולל את סדר יומו, הרכב בו הוא עושה שימוש או האופן בו הוא מתנייד (אוטובוסים, מוניות וכד´), מקום מגוריו, עבודתו, תחביביו ופרטים נוספים בהתאם למטרת החקירה.

על-מנת לבצע מעקב בצורה נכונה ולאסוף ראיות איכותיות וקבילות, נדרשים שני עוקבים, בשני כלי רכב, במטרה לשמור על האיזון הדק בין שני הגורמים המרכזיים במעקב והם: לא לאבד את האובייקט מצד אחד ולא להתגלות או לגרום לאובייקט המעקב לחשוד במשהו מצד שני.

מהלך המעקב ישנו שימוש במצלמת וידאו במטרה לספק הוכחות וראיות חותכות. צילומי וידאו חייבים להיות ברורים ואיכותיים, גם כאשר המעקב מתבצע בתנאים שאינם אופטימליים לצילום, כמו צילומים ממרחק רב על מנת לא להתגלות, צילומים בסביבה חשוכה, צילום במקום הומה אנשים או בסיטואציות בהן הימצאות מצלמה הינה מוזרה ומושכת תשומת לב. לצורך כך עוקבים משתמשים בטכניקות מעקב שונות ובציוד מעקב מתוחכם, כגון: מצלמות עם זום גדול במיוחד, ציוד לצילום בחושך, מצלמות סמויות למיניהן ועוד. על החוקר להיות מקצועי ומנוסה ביותר על מנת להשיג ולצלם ראיות ברורות ואיכותיות מבלי להתגלות.

 

כיצד בוחרים משרד חקירות לצורך מעקבים

  • ודאו כי משרד חקירות איתו אתם מתקשרים עובד ברישיון משרד המשפטים. יש לדרוש הצגת רישיון משרד חקירות בתוקף. כמו כן, חוקרים המבצעים מעקבים חייבים להיות אף הם חוקרים בעלי רישיון חוקר פרטי.
  • לא כל חוקר הוא בהכרח עוקב. עבודת מעקב הינה מורכבת מאוד. דרוש תחכום, ניסיון, שליטה בשיטות מעקב שונות, ציוד מתאים וכו´. בדקו כי משרד החקירות עמו אתם מתקשרים מתמחה בביצוע מעקבים בכלל, ומעקבים מהסוג הדרוש לכם בפרט.
  • וודאו כי את המעקב יבצעו שני חוקרים בשני כלי רכב שונים. מעקבים המבוצעים באמצעות עוקב אחד סופם להיכשל. במקרה בו מעקב נכשל ומושא המעקב מגלה או חושד כי עוקבים אחריו, יהיה מאוד קשה לעקוב אחריו שוב. אותו אדם יהיה חשדן מאוד וינקוט משנה זהירות בכל צעדיו ופעולותיו.
  • אל תוותרו על פגישה מקדימה במשרד החקירות וזאת מכמה טעמים. בהגיעכם פיזית למשרד חקירות תוכלו להתרשם מרצינות ואיכות המשרד. בקשו לראות את רישיון של משרד החקירות, בקשו לראות ציוד המשמש את החוקרים במעקבים, דרשו להיפגש עם מנהל המשרד או עם חוקר בכיר והתרשמו מהמקצועיות, מהאמינות, ומהדיסקרטיות שהוא משדר. במהלך הפגישה החוקר אמור לבקש מכם כמה שיותר פרטים אודות המקרה ואודות האדם אחריו אתם מבקשים לעקוב. הוא צריך להנחות אתכם למסור את האינפורמציה ההכרחית שתעזור להצלחת המעקב.
  • מעקב הוא פעולה ממוקדת. מהמידע אותו תמסרו לחוקר פרטי מקצועי, הוא אמור יבנה תכנית עבודה שתהיה היעילה ביותר להשגת ראיות רלוונטיות והחסכונית ביותר עבורכם. חוקר מקצועי והגון, שאינו מעוניין רק בלגבות מכם כמה שיותר כסף, יתשאל אתכם לגבי השעות והימים בהם קיים הסיכוי הגבוה ביותר להשיג את הראיות שאתם צריכים.
  • חוקר מקצועי יעזור לכם ליצור סיטואציה בה תגדילו את הסיכוי למיקוד המעקב. אם מדובר במעקב אישות וקיים חשד כי בן/ בת הזוג מנהלים רומן, החוקר יכול להמליץ לכם להודיע כי ביום מסוים (יום המעקב) תהיו מחוץ לעיר עד שעות הלילה המאוחרות ובכך להגדיל את הסיכויים שבן/ בת הזוג ייפגשו עם המאהב/ מאהבת באותו היום.

מה קורה בתום המעקב

אחרי שהושלם המעקב ונאספו הראיות, משרד החקירות יספק לכם דו"ח מפורט, בו מדווח כל מהלך במעקב על פי הזמנים המדויקים בהם התרחשו האירועים. דו"ח החקירה מכיל תמונות שצולמו במהלך המעקב בהן ניתן לראות את מעשיו של מושא המעקב, כלומר, היכן היה, עם מי נפגש ובנוסף את צילומי הווידאו שצולמו במהלך המעקב. במידה ויהיה לכם צורך בכך, אחד החוקרים שביצעו את המעקב בפועל יגיע לבית המשפט לצורך מסירת עדות אודות המעקב.

ייעוץ ראשוני חינם

השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

לקוחות ממליצים

ירון אחרק  מפקד ימ"ר שרון
ירון אחרק מפקד ימ"ר שרון
קרא עוד
בתאריך 3/12/2005, בהיותך חוקר פרטי, ביצעת פעולת סיכול גניבת גנרטור חירום של עיריית רעננה שערכו כ – 1,000,000 ₪. ביצעת תיעוד מלא של גניבת הגנרטור אשר היא ראייה מרשיעה בבית משפט. בפעולה זו גם נעצרו 3 חשודים בפרשה ונתפסו 5 גנרטורים לחירום השייכים אספקת המים של מקורות. אנו מודים ומוקירים לך על שיתוף הפעולה עם ימ"ר שרון ועל דבקותך במטרה שהניבה תוצאות מרשימות, מנעה נזק חמור באספקת מים לתושבי העיר וחיסכון אדיר בחידוש המערכת בכלל.
יעל מסר
יעל מסר
קרא עוד
תודה תודה תודה ! שייקה תודה . תודה שהוכחת שאני לא הוזה, ובעלי באמת בוגד בי... בזכותך יצאתי בזמן ממערכת יחסים לא בריאה ומצאתי אהבה אמיתית!
התקשרות דיסקרטית
Call Now Button