חוק האזנות סתר 

חוק האזנות סתר שלא כדין לעומת ביצוע הקלטה חוקית של שיחה או פגישה

מתוך חוק האזנות סתר

האזנת סתר שלא כדין ושימוש שלא כדין בהאזנה (תיקון מס' 1)  תשנ"ה-1995
(א)  המאזין האזנת סתר שלא על פי היתר כדין, דינו – מאסר חמש שנים.
(תיקון מס' 1)  תשנ"ה-1995
(ב)  המשתמש ביודעין וללא סמכות כדין בידיעה או בתכנה של שיחה שהושגו על ידי האזנת סתר, בין שנעשתה כדין ובין שנעשתה שלא כדין, או מגלה ידיעה או תוכן שיחה כאמור ביודעין לאדם שאינו מוסמך לקבלה, דינו – מאסר חמש שנים.
(תיקון מס' 1)  תשנ"ה-1995
(ג)   המציב או המתקין מכשיר למטרת האזנת סתר שלא כדין או כדי לאפשר שימוש בו למטרה האמורה, דינו – מאסר חמש שנים.

החוק שחוקק ב-1979 מגדיר האזנה ללא הסכמה, כשלפחות אחד מהמשתתפים בשיחה המוקלטת לא אישר זאת.

אם נעשתה פעולת הקלטה באמצעות מכשיר הקלטה כלשהו, ללא ידיעתו של אחד הצדדים, זו נחשבת האזנת סתר.

גם אם אדם מקשיב לשיחה מסוימת שהוא אינו לוקח בה חלק פעיל, גם זו נחשבת כהאזנת סתר, אם הקליט, ואם לא הקליט אותה.

כל האזנת סתר מסוג זה נחשבת כעבירה פלילית שדינה עד חמש שנות מאסר, וחמור מכך, גם השימוש במידע שהושג, וגילויים על כך ללא סמכות כדין גם היא עבירה פלילית.

אם חוקר פרטי יבצע האזנת סתר, הוא עובר על החוק, ורישיונו עשוי להישלל.

ביכולתו של החוקר לבצע בדיקת האזנה לגילוי האזנות סתר בלבד.

הגורמים היחידים שיש להם אישור לבצע האזנות סתר הם כוחות הביטחון, המשטרה וגורמים נוספים האחראים על ביטחון המדינה, לאחר שקיבלו לכך במקרים רבים, צו ספציפי מבית המשפט המאשר להם לבצע את הפעולות הללו.

חוק האזנות סתר - בדיקת האזנה

תיעוד והקלטת שיחות

במקרי חקירות רבים ישנו צורך בהקלטה ותיעוד של שיחות, ללא ידיעת המוקלט. הקלטות אלה הינן חיוניות, ולעיתים קרובות, משמשות כראיות משמעותיות לבית המשפט, המשנות את קלפי המשחק עבור המחזיק בהם.

הקלטה מסוג זה אינה מוגדרת לפי חוק האזנות סתר, כעבירה פלילית. זאת אם אחד הצדדים נמצא בתוך השיחה, הקלטה של שיחה שאינך חלק ממנה, מהווה האזנת סתר, שהינה עבירה מאוד חמורה, מהווה עבירה פלילית, וכמובן שאינה קבילה בבית משפט, ואף עלולה לגרום נזק רב למי שמבצע אותן, או מנסה לעשות בהם שימוש.

במקרה שאדם מקליט שיחות כאשר הוא צד פעיל בשיחה, זוהי הקלטת שיחה חוקית והיא אינה נחשבת האזנת סתר.

על מנת שהקלטה תתקבל כראייה קבילה בבית משפט, נתוני ההקלטה כגון תאריך ושעה מדויקים, פירוט מלא של השותפים לשיחה ועוד, צריכים להיות מתועדים ומפורטים.

כמו כן, נדרש תמלול מדויק ומקצועי של ההקלטה, וזהו תנאי בסיסי לקבילות הראיה בבית משפט, היות ובית המשפט לא יושב להקשיב להקלטות.


משרד "ידע חקירות" מספק ללקוחותיו גישה למערכות הקלטה מתוחכמות וזעירות, לצורך הקלטה ותיעוד פגישות, או במסגרת איסוף ראיות. ובתנאי שאין כוונה לעבור על חוק האזנות סתר, בציוד שסופק.

מי שיבחר לבצע האזנת סתר בציוד שרכש ממשרד "ידע חקירות" לוקח על אחריותו הבלעדית את השלכות מעשיו.

לפי חוק האזנות סתר – הקלטת שיחה מותרת ,רק כשאחד הצדדים בשיחה ונושא עליו את מכשיר ההקלטה.

במידה ומתעורר חשד שמותקנת האזנה במכשיר הנייד שברשותך, בבית, או במשרד. משרד ידע חקירות מספק שירותי גילוי האזנת סתר, מהטובים ביותר בישראל, תוך שימוש בציוד הטכנולוגי המתקדם ביותר בעולם.

החוקרים ב"ידע חקירות" הינם מקצועיים ובעלי ניסיון רב בתחום, יודעים את חוק האזנות סתר על בוריו, ואת דרכי הפעולה האפקטיביות ביותר המותרות במסגרת החוק, לאיסוף ראיות מכל סוג.


במסגרת שירותנו, משרד "ידע חקירות" מעביר ללקוחותיו דו"ח חקירה מקיף ומפורט בשילוב חומר מצולם, והמלצות להמשך פעולה במקרה הצורך.

דו"ח החקירה המועבר ללקוח עובר בדיקת עו"ד המתמחה בתחום של חוק האזנות סתר, מה מותר ומה אסור, על מנת לוודא כי החומר הינו חוקי וקביל בבית משפט ויכול לשמש כחומר ראייתי במקרה הצורך.

משרד חקירות "ידע חקירות" עובד עם עורכי דין מהטובים בישראל וכחלק משירותיו מספק ללקוחותיו ייעוץ משפטי לא פורמאלי, ובמקרה הצורך מפנה את לקוחותיו לטובי עורכי הדין בכל התחומים.

ייעוץ ראשוני חינם

השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

לקוחות ממליצים

ירון אחרק  מפקד ימ"ר שרון
ירון אחרק מפקד ימ"ר שרון
קרא עוד
בתאריך 3/12/2005, בהיותך חוקר פרטי, ביצעת פעולת סיכול גניבת גנרטור חירום של עיריית רעננה שערכו כ – 1,000,000 ₪.ביצעת תיעוד מלא של גניבת הגנרטור אשר היא ראייה מרשיעה בבית משפט. בפעולה זו גם נעצרו 3 חשודים בפרשה ונתפסו 5 גנרטורים לחירום השייכים אספקת המים של מקורות.אנו מודים ומוקירים לך על שיתוף הפעולה עם ימ"ר שרון ועל דבקותך במטרה שהניבה תוצאות מרשימות, מנעה נזק חמור באספקת מים לתושבי העיר וחיסכון אדיר בחידוש המערכת בכלל.
יעל טייכר
יעל טייכר
קרא עוד
תודה תודה תודה ! שייקה תודה . תודה שהוכחת שאני לא הוזה, ובעלי באמת בוגד בי... בזכותך יצאתי בזמן ממערכת יחסים לא בריאה ומצאתי אהבה אמיתית!
אריה דב דובינסקי
אריה דב דובינסקי
קרא עוד
שי מדר חוקר מקצועי ביותר במיוחד בתחום גילוי האזנות סתר ברכב או בנייד. אדם ישר ואמין אני ממליץ עליו בחום. בברכה אריה.
יוסי שקדי
יוסי שקדי
קרא עוד
משרד חקירות מעולה, חוקר פרטי מקצועי ומיומן, חוקר פרטי במחיר הוגן. מומלץ!
studio morin
studio morin
קרא עוד
החלטה קשה לבחור משרד חקירות שבאמת יעשה את העבודה ולא יקח ממך מלא כסף בלי לספק את הסחורה, הגעתי למשרד "ידע חקירות" דרך המלצה, קיבלתי מהם ייעוץ חינם והכוונה, חסכו לי מלא כסף בכך שחלק מהדברים שהייתי צריכה להשיג פשוט הראו לי את הדרך לעשות זאת מבלי לחייב אותי, משרד סופר אמין ומקצועי , עשו עבודה מעולה, פשוט אלופים, מומלץ בחום
דנה דהן
דנה דהן
קרא עוד
המלצה חמה - ידע חקירות עשו לי את החיים כל כך קלים לאחר חקירה מדהימה , יסודית ומקצועית ! תודה רבה !
Guy Michael
Guy Michael
קרא עוד
משרד חקירות מצוין - חוקרים פרטיים ברמה אחרת , ממליץ !
Briggs Gilmore
Briggs Gilmore
קרא עוד
ידע חקירות פתרו לי את הבעיה בקלות רבה יחד עם סבלנות ומקצועיות !