כיצד לבחור חוקר פרטי

עובדות חשובות שכדאי לדעת – כיצד לבחור חוקר פרטי

בחירת חוקר פרטי מקצועיעבור רוב האנשים,  חוקר פרטי הוא מקצוע המוכר בעיקר מסרטים או ספרי בלשים.  איש אפוף מסתורין המסתתר מאחורי עיתון גדול, עם כובע קסקט לראשו ומקטרת בפיו.

רובנו לא מכירים חוקרים פרטיים באופן אישי ולא נזקקים לשרותיהם ביומיום.

כאשר מגיעה שעת משבר, כאשר אנו זקוקים לפתרונות ועולה הצורך בשירותיו של חוקר פרטי, לאדם מן השורה קצת קשה לדעת כיצד לבחור חוקר פרטי מקצועי אשר ייתן את השרות האיכותי והמקצועי ביותר ויספק לנו את הפתרונות הטובים והמהירים ביותר.

אז מהם הפרמטרים? מה חשוב לבדוק? כיצד לבחור חוקר פרטי מקצועי ואמין?

רישיון חוקר פרטי ורישיון משרד חקירות

ודאו כי האדם איתו אתם מתקשרים הינו חוקר פרטי מורשה ובעל רישיון להפעלת משרד חקירות.

לא כל אחד יכול להיות חוקר פרטי. על-מנת לקבל רישיון חוקר פרטי ממשרד המשפטים יש להתמחות כחוק במשרד חקירות המורשה לכך למשך תקופה של שלוש שנים, בהן המועמד לומד את עבודת החקירה לעומק. על מנת להתקבל כמתמחה במשרד חקירות יש להציג תעודת יושר, להוכיח השכלה בסיסית ולעמוד בקריטריונים שונים.

לאחר שלוש שנות התמחות, על המועמד להיבחן על ידי משרד המשפטים – מבחן בכתב וראיון בעל-פה, ורק אם עמד בכל אלו בהצלחה – הוא מקבל רישיון לעסוק בחקירות פרטיות.

על מנת לקבל רישיון להפעיל משרד חקירות, דרושות לפחות חמש שנות פעילות כחוקר פרטי מורשה.

חשוב לדעת – רישיון חוקר פרטי כמו גם רישיון משרד חקירות אינו מתחדש באופן אוטומטי ובכל שנה נבחנת מחדש, על ידי משרד המשפטים, כשירותו של החוקר לפעול כחוקר פרטי או להפעיל משרד חקירות.

תחומי התמחות של משרד חקירות

בדקו באילו חקירות מתמחה המשרד וודאו שזה תואם את הצורך שלכם.

ישנם סוגים רבים של חקירות פרטיות ולכל סוג חקירה דרושים כישורים שונים, קשרים והתמקצעות שונה. ודאו שהמשרד איתו התקשרתם מתמחה בסוג חקירה לה אתם זקוקים.

סוגי השירותים השונים:

חשוב לדעת – משרדי חקירות העובדים עם חברות ביטוח או מבצעים איתורים שוטפים עבור בנקים, בדרך כלל מתמחים ועוסקים בעבודה זו בעיקר. לכן, לא מומלץ לאדם או לעסק פרטי להסתמך על שירותיו של משרד חקירות כזה.

התקשרתם עם משרד חקירות מורשה? בדקו מי יבצע עבורכם את העבודה בפועל

ודאו שמנהל המשרד או חוקר ראשי מכיר את המקרה שלכם ולוקח חלק פעיל בחקירה.

במקרים רבים, בעיקר במקרים של משרדי חקירות גדולים, אתם עלולים ליפול בין הכיסאות. לא הייתם רוצים שהמקרה שלכם יטופל על ידי מתמחה שרק התחיל את התמחותו, או בעזרת חוקר זוטר המתעסק בעשרות תיקי חקירה במקביל.

מומלץ לוודא שבעל המשרד, או לכל הפחות חוקר פרטי בכיר, מעורב בחקירה שלכם. אם אתם צריכים מעקב – חשוב לבדוק שמבצע המעקב בפועל הינו עוקב מקצועי ובעל ניסיון.

שימו לב – מעקב הינו דבר מורכב ביותר. לא כל חוקר פרטי הינו עוקב מקצועי!

אל תתפתו לפעילות לא חוקית

ודאו כי כל פעולת חקירה שמציעים לכם הינה חוקית. פעילות שאינה חוקית עלולה לסבך אתכם.

כיצד לבחור חוקר פרטיפתרונות שאינם חוקיים לעיתים קלים ומהירים יותר, וחוקרים רבים נוטים לבצע פעולות חקירה לא חוקיות או שהינן ב"תחום האפור". אם נתתם את הסכמתכם לפעילות לא חוקית, אתם נושאים באחריות המלאה לכך ועלולים לשלם מחיר כבד.

ודאו שכל פעולות חקירה המוצעות לכם חוקיות. חוקר פרטי מקצועי יידע למצוא את הדרך החוקית לפתרון הבעיה שלכם. זוהי גם דרך טובה להתרשם מהמקצועיות ומהאמינות של משרד חקירות.

דוח חקירה המציג את כל הראיות שנאספו במהלך חקירה

בתום עבודת חקירה אתם מקבלים דוח חקירה מקיף ומפורט וקביל בבית משפט.

חוקר פרטי מקצועי אוסף ראיות במהלך חקירה פרטית. עוקב מקצועי מצלם צילומי וידאו במהלך מעקב. ראיות שנאספו או צילומים שצולמו ישמשו אתכם בהליכים משפטיים או כקלף מול הגורם שגרם לכם נזק.

ודאו כי בתום חקירה או מעקב, אתם מקבלים דוח חקירה חתום על ידי המנהל או הבעלים של משרד החקירות המכיל את כל הראיות שנאספו או צולמו.

בדקו שהדוח קביל בבית המשפט וכי חוקר פרטי מטעם המשרד אשר השתתף בחקירת המקרה שלכם יבוא למסור עדות בבית המשפט במקרה ותצטרכו.

התעקשו על פגישת היכרות וייעוץ עם מנהל המשרד או חוקר בכיר מטעמו

הגיעו פיזית אל משרד חקירות והיפגשו עם גורם בכיר במשרד פנים אל פנים.

במיוחד בתחום רגיש כמו חקירות פרטיות, חשוב שתכירו את האדם לו אתם מוסרים מידע. אל תסגרו חקירה בטלפון או דרך אתר אינטרנט.

ודאו שישנו משרד חקירות בפועל ולא רק על הנייר, ובדקו מי האדם העומד מולכם. רק בפגישה פנים אל פנים ניתן להתרשם בוודאות כי אכן זהו חוקר פרטי מקצועי המשדר אמינות ודיסקרטיות, בעל ניסיון ופועל במסגרת החוק, והכי חשוב – שעומד מולכם לא רק חוקר פרטי אלא גם אדם המבין אתכם ורוצה בטובתכם.

ייעוץ ראשוני חינם

השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

לקוחות ממליצים

ירון אחרק  מפקד ימ"ר שרון
ירון אחרק מפקד ימ"ר שרון
קרא עוד
בתאריך 3/12/2005, בהיותך חוקר פרטי, ביצעת פעולת סיכול גניבת גנרטור חירום של עיריית רעננה שערכו כ – 1,000,000 ₪. ביצעת תיעוד מלא של גניבת הגנרטור אשר היא ראייה מרשיעה בבית משפט. בפעולה זו גם נעצרו 3 חשודים בפרשה ונתפסו 5 גנרטורים לחירום השייכים אספקת המים של מקורות. אנו מודים ומוקירים לך על שיתוף הפעולה עם ימ"ר שרון ועל דבקותך במטרה שהניבה תוצאות מרשימות, מנעה נזק חמור באספקת מים לתושבי העיר וחיסכון אדיר בחידוש המערכת בכלל.
יעל מסר
יעל מסר
קרא עוד
תודה תודה תודה ! שייקה תודה . תודה שהוכחת שאני לא הוזה, ובעלי באמת בוגד בי... בזכותך יצאתי בזמן ממערכת יחסים לא בריאה ומצאתי אהבה אמיתית!
התקשרות דיסקרטית
Call Now Button